İşte Huawei P30 Tanıtım Tarihi Leave a comment

Huawei merakla beklenen serisi için artık çok az bir zaman kaldı. Huawei P30 serisi akıllı telefonlarını MWC 2019 sonrası tanıtacağı bilgilerine ulaştık.

Huawei’nin ilgiyle beklenen yeni P30 serisi akıllı telefonlarını yakında yapılacak olan MWC 2019 etkinliğinde tanıtılması bekleniyordu. Fakat yeni çıkan bilgilere göre MWC‘den 1 ay sonra tanıtılacağına dair bilgiler duyuruldu.

Ortaya çıkan bu bilgi ise Huawei tarafından doğrulandı. Çin’in en büyük devi olan Huawei, ilgiyle beklenen P30 serisinin tanıtım tarihini açıkladı. Mobile World Congress 2019 etkinliğini es geçecek olan şirket, 26 Mart 2019 tarihinde, Paris’te P30 serisi akıllı telefonlarını tanıtacağını duyurdu.

Duyuruyla birlikte yayınlanan video ise Paris’teki çeşitli noktaların önce uzaktan, sonrasında yakından çekildiğini gösteriyor. Bunun, P30’daki zumlu kameraya işaret ettiği tahmin ediliyor.

P20 serinin üzerine çıkacak olan Huawei, bu modellerde de kendi işlemcisine yer verecek. Kirin 980 yonga setinden beslenecek olan bu modellerde 6 GB RAM‘in baz alınması bekleniyor. Huawei P30, Huawei P30 Pro ve Huawei P30 Lite modelleri ile karşımıza çıkacak olan firma, bu sefer 3’lü kamera kurulumu yerine tam 4 adet arka kameraya yer verecek.

Firmanın çentik konusunda bu sefer atılım yaparak damla çentiğe yer vereceği söyleniyor.Rakibi Galaxy S10 karşısında sunacağı yenilikler ile bu yıl Samsung’un tahtını elinden almak isteyen Huawei, yeni arayüzü ile daha akıcı ve stabil bir deneyim sunacaktır.

Hem fotoğrafta, hem de videoda kullanılan zum miktarı ise oldukça yüksek. Dolayısıyla P30, 10x optik zumlu bir kamerayla gelebileceğini düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

SHOPPING CART

close