Huawei P20 Lite Yeni Güncelleme Dağıtıldı Leave a comment

Huawei P20 Lite kullanıcılarına iyi haber yeni bir güncelleme geldi. Türkiye’de yoğun bir ilgi gören akıllı telefonun Ocak ayı güncellemesi dağıtılmaya başlandı.

Peki gelen güncelleme ne gibi yenilikleri kapsıyor ? Güncelleme yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Soruların cevaplarını ayrıntılı bir şekilde yazımızda paylaştık.

ANE-LX1 8.0.0.159 (C432) yapı numarasına sahip olan güncelleme 117 MB büyüklüğünde. Yeni yazılım her zaman olduğu gibi OTA (şebeke) üzerinden ve kademeli olarak dağıtılıyor. Güncelleme ayrıntısına bakıldığında sadece Google’ın ocak ayı güvenlik düzeltmeleri bulunuyor.

Huawei P20 Lite Android 9 Pie

Güncelleme her zaman olduğu gibi kademeli olarak dağıtılacak ve bölgeye göre dağıtım tarihi değişkenlik gösterecek.

Android 9 Pie / EMUI 9.0 kapsamında birçok gelişme ve yenilik yer alıyor. Huawei bunun yanında telefona 4G/4.5G şebeke üzerinden yüksek kalitede sesli ve görüntülü arama sağlayan VoLTE / ViLTE özelliğini etkinleştirecek.

Güncellemeyi yapmadan önce;

  1. Akıllı telefonunuzla güncelleme yaparken ve internet bağlantısına dikkat edin. Telefon üzerinden Mobil Veri ile yapılan güncellemelerde paket aşımı olabilir ve bu paket aşımı faturaya ek ücretlendirme olarak yansıyabilir.
  2. Telefonu güncellemeden önce şarj seviyesini dikkate alın. Genellikle güncellemelerde şarj seviyesinin %50 ve üzeri olmasına özen gösterin.
  3. Güncellemeyi gerçekleştiren kullanıcılar, akıllı telefonlarını daha stabil kullanabilmek için hard reset atabilir.

Bir cevap yazın

SHOPPING CART

close