Huawei Mate X’in Fiyatı Açıklandı Leave a comment

Çinli teknoloji üreticisi Huawei katlanabilir yeni nesil akıllı telefonu Huawei Mate X’i geçtiğimiz günlerde tanıttı.  Hem tablet olarak ham de akıllı telefon olarak da kullanılan telefonlar özellikleri ve donanım konusunda oldukça iddalı durumda.

Akıllı telefonun ekranını tam olarak açıldığında 8 inç‘lik büyük bir ekrana sahip olan telefon Huawei Mate X, katlandığı zamanda 6.6 inç‘lik bir telefona moduna kavuşuyor. Huawei’nin 7 mm Kirin 980 işlemcisinden alan akıllı telefon, Huawei Balong 5000 adı verilen 5G modem sebebiyle “Dünyanın ilk 5G destekli katlanabilir telefonu” olma özelliğinide elinde bulunduruyor. Huawei Mate X Dünyanın ilk 7nm 2G/3G/4G/5G destekleyen modemiyle gelen akıllı telefon tam dört 5G antenine sahip.
Ayrıca 6 GHz bağlantı ile 4.6 Gbps bağlantı hızına sahip akıllı telefon indirmek istediğiniz 1 GB’lik bir filmi 3 saniye gibi kısa bir sürede indirebiliyor. Bu yıl ortalarında satışa sunulacak olan Huawei Mate X satış fiyatı ise 2299 euroluk (13.924 TL)  fiyatıyla karşımıza çıkacak.
4500 mAh kapasiteli bataryaya sahip olan akıllı telefon, bu büyük bataryayı şarj etmek için 55W’lık Huawei SuperCharge teknolojisini kullanıyor. Ayrıca bu şarj aleti ile bilgisayarınızı da şarj edebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

SHOPPING CART

close