Huawei Mate X Katlanabilir Akıllı Telefonu Tanıtıldı Leave a comment

Huawei katlanabilir yeni nesil akıllı telefonu Huawei Mate X’i tanıttı. Telefon piyasasındaki katlanabilir cihazlardan olan HUAWEI Mate X ayrıca 5G teknolojisine de sahip. Full View teknolojisi ile 6,6 inçten 8 inç ekranı bulunuyor , AI (yapay zeka) ve tamamen yeni bir arayüz ile kullacıları oldukça memnun edeceğe benziyor.

Akıllı telefon dünyasında katlanabilir cihazların oldukça artış göstermiş durumda. Hem tablet olarak ham de akıllı telefon olarak da kullanılan telefonlar özellikleri ve donanım konusunda oldukça iddalı.

Katlanmış Mate X 5.4mm kalınlığında ve çıkıntısız düz bir şekilde katlanabiliyor. Bir menteşe çıkıntısı bulunmuyor akıllı telefonda. Kirin 980 işlemci, Huawei’nin Balong 5000 5G çok modlu yonga setiyle eşleştirildi ve telefonun Quad 5G anten tasarımı bulunuyor.

Huawei Mate X, ikisi bir arada akıllı telefon ve tablet olarak esnek bir OLED paneline ve Falcon Wing menteşe bulunuyor. Tek elle açılabiliyor hafif ve katlanabilir Huawei Mate X akıllı telefon, Blue Wave rengiyle sergilendi. Esnek OLED katlanabilir FullView ekranı ve 5G modem çip seti Balong 5000, geniş ekran deneyiminin ve taşınabilirliğin uyumuyla birlikte yeni bir arayüz modu sunmak üzere bir araya getirildi.

Güç düğmesi üzerinde entegre bulunan parmak izi okuyucu ile Huawei Mate X, tek harekette aktif hale geliyor. Huawei Mate X, katlandığında 17 mm, açıldığında ise 5,4 mm kalınlığında oluyor. Akıllı telefonun katlanabilir tasarımla birlikte kamera sistemi, hem ön hem de arka kameraları birlikte kullanılabilimesiyle fotoğrafçılıkta yeni bir deneyim imkanı sağlıyor.   Huawei SuperCharge’ı destekleyen yüksek kapasiteli 4.500 mAh batarya, 5G döneminde daha yüksek pil performansı talebini karşılamak üzere Huawei Mate X’te bulunuyor. Huawei Mate X 55 watt gücünde, Matebook dizüstü bilgisayarları da şarj edebilen şarj adaptörü ile hızlı şarj olabiliyor.

Bir cevap yazın

SHOPPING CART

close