Huawei Mate 20 Pro Güncelleme Aldı Leave a comment

Huawei Mate P20 Pro kullanıcılarına iyi bir haberimiz var. Huawei Mate P20 Pro yeni bir güncelleme dağıtıldı, Türkiye’de yoğun bir ilgi gören akıllı telefonun yenilikleride bir o kadar dikkat çekici.

Peki gelen güncelleme ne gibi yenilikleri kapsıyor? Güncelleme yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Soruların cevaplarını ayrıntılı bir şekilde yazımızda paylaştık. Huawei Mate 20 Pro yeni bir sistem güncellemesi aldı. Google güvenlik yamaları, kamera iyileştirmeleri, geliştirilmiş yüz kilidi açma, arama ve güvenlik departmanları gibi bir çok yenilik güncellemeyle beraber karşımıza çıkıyor.

Kamera

 • Süper makro modunu kamera uygulamasını kullanarak manuel olarak değiştirebilirsiniz.
 • Vizörde 1X, 3X ve geniş açılı yetenekler sağlayan ek yakınlaştırma modları güncellendi.
 • AI ile mümkün olan insan gözünün kapasitesini bile aşan, 2,5 cm‘ye kadar olan bir nesneye odaklanma özelliği bulunuyor.

Yüz Kilidi Açma

 • Geliştirilmiş Yüz Kilidi Açma performansı

EMUI 9 Hareketleri

 • Hareketler navigasyon sisteminin iyileştirilmiş yenilikleri.

Daha İyi Arama Deneyimi

 • Yeni güncellemeyle, arama deneyimini iyileştirme özelliği bulunuyor.
 • Güncellenmiş Google güvenlik yamaları.
 • Hata düzeltmeleri, Performans ve Stabilite İyileştirmeleri

Güncellemeler OTA güncellemesi ile gruplar halinde yayımlanıyor cihazlara ulaşımı birkaç gün sürebilir. Güncelleme cihazınıza geldiğinde yeni bir bildirim alacaksınızdır.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Akıllı telefonunuzla güncelleme yaparken ve internet bağlantısına dikkat edin. Telefon üzerinden Mobil Veri ile yapılan güncellemelerde paket aşımı olabilir ve bu paket aşımı faturaya ek ücretlendirme olarak yansıyabilir.
 2. Telefonu güncellemeden önce şarj seviyesini dikkate alın. Genellikle güncellemelerde şarj seviyesinin %50 ve üzeri olmasına özen gösterin.
 3. Güncellemeyi gerçekleştiren kullanıcılar, akıllı telefonlarını daha stabil kullanabilmek için hard reset atabilir.

Bir cevap yazın

SHOPPING CART

close