Huawei AR gözlükleri SMARTWATCH ile Kullanılacak Leave a comment

Geçen Kasım ayında Huawei Technologies‘in CEO‘su Richard Yu, CNBC ile yaptığı röportajda şirketin akıllı telefonla çalışan AR gözlükleri geliştirdiğini resmi olarak açıkladı. Huawei AR gözlükleri bu yılın sonunda veya gelecek sene tanıtılacak. O zamana kadar, zorlu rakip Apple muhtemelen bir iPhone ile eşleştirilebilecek AR gözlüklerini de tanıtacaktır.

Yeni alınan patentin, Huawei‘nin AR gözlüklerini sadece akıllı telefonla değil, gözlüklere takabileceğiniz bir akıllı saatle eşleştirme olanaklarını da araştırdığını gösteriyor.

Huawei AR gözlükleri bir smartwatch ile çalışıyor

7 Şubat 2019‘da WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı) veri tabanında ”Gözlük Çerçevesi” için Huawei Teknolojileri patenti yayınlandı. Patentte hafif, ayrık ve nispeten ucuz bir AR kulaklığı da açıklanmaktadır.

İnce gözlükler, artırılmış gerçeklik kulaklık seti olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, gözlüklerin kendilerinde bir kamera, ekran veya mikrofonu mevcut değil.

Huawei AR gözlükleri ayrıca bir adaptör ve bir ayna ile donatılmış ve Adaptör smartwatch‘a yakın yerleştirilmiş. Ayna aracılığıyla, smartwatch ekranında görüntülenen içerik derhal kullanıcının gözlerine yansıtılıyor. Ayrıca ses de destekleniyor,  Smartwatch yalnızca tek bir şekilde takılıyor yani ekran içeriye dönük ve kamera ileriye dönük. Gözlük çerçevesinde, kamera için bir açıklık yapılıyor, bu bir kullanıcının hareketlerini kaydetmek için kullanılabilir. Resimlerde iki farklı çerçeve gösteriliyor, smartwatch‘ların yerleşimi aynı ancak gözlük ayaklarında hafif bir fark mevcut. Camlar için hem şeffaf hem de yarı şeffaf bir optik eleman kullanılabiliyor.

Şirket bu AR gözlüklerini piyasaya sürmek istiyorsa, şirketin ilk önce bir kameralı bir smartwatch’ı tanıtması muhtemel .

Bir cevap yazın

SHOPPING CART

close