Huawei 5G Performansıyla Pazar Geliştirme Ödülü Aldı Leave a comment

Huawei, Barselona’da Mobil Dünya Kongresi ile düzenlenen GTI Ödül Töreni’nde ödüle layık görüldü. 5G ticari pazarındaki performansı sebebiyle GTI “Pazar Geliştirme Ödülü”nün sahibi oldu. Ödülü Huawei adına Kevin Xu aldı. Şirketin Kablosuz Ağ Pazarlama Operasyonlarından Sorumlu Başkanı pozisyonunda bulunuyor. 5G çapında Hangzhou, Shenzhen, Seul, Milan ve Berlin şehirlerinde deneme ağlarını hayata geçirdi.

Huawei’nin test verileri incelendiğinde, şirketin sahip olduğu teknolojinin sektörde faaliyet gösteren diğer şirketlerden 12 veya 18 ay kadar önde olduğu ortaya çıktı. Huawei, bugüne kadar 5G ticari kullanımında dünya çapında 50‘den fazla iş ortağıyla birlikte çalışmaları yürüttü.

Kurumsal iletişim alanında yaklaşık 30 yıllık deneyim sahibi olan Huawei, gelecekteki dijitalleşme ve akıllılaştırma konusundaki yenilikleri araştırmaya devam ediyor.

5G’nin teknik testleri ve ticari faaliyet öncesi test çalışmaları dünya çapında 2018 yılında başladı. Bu süreçte Huawei, 5G’nin ticari kullanımı 3GPP standartlarına uyum sağlayarak çekirdek ağ, ulaşım ağı, kablosuz ağ, 5G CPE, 5G LampSite dahil olmak üzere uçtan uca sorunların cevaplarını piyasaya sunmaya başladı. Ayrıca dünyada en fazla 5G ticari sözleşmesine sahip marka olma özelliğinide elinde bulunduruyor. Bu sebeplerle Huawei, küresel olarak ticari kullanım için 40.000′den fazla 5G baz istasyonunu kullanıma sundu. Şirket, Çin’in Hangzhou ve Güney Kore‘nin Seul şehirlerinde, yüksek bant genişliği ve düşük gecikmeli hizmetlerin temelini oluşturan, ortalama 1 Gbps‘nin üzerinde bir deneyim oranına sahip “Continuous 5G Massive MIMO” kapsamasına ulaşmak için de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

2019’da ticari dağılımları için 5G testlerinin dünya genelinde daha yoğun bir şekilde gerçekleşmesi adına ve sektördeki birçok ana terminal üreticisinin de ticari kullanım için 5G yonga setlerini piyasaya sunulması bekleniyor. 5G’nin sektörler arası yenilikçiliğe, küresel sanayileşmesine, ve TD-LTE ticari evrimine büyük katkılar sağladığı GTI‘nın büyük bir destek sağlıyor.

5G’nin sağlayacağı imkanlar doğrultusunda yeni nesil teknolojiye, tüketiciye ve sektöre fayda sağlayacağını şimdiden öngörebiliriz.

Bir cevap yazın

SHOPPING CART

close